Christinas Clinicu jaoks on ilusa välimuse kõrval sama tähtis ka hea tervis. Sellepärast läheneme kaalulangetamisele laiemalt, tervikpilti silmas pidades. Meie eesmärgiks on suunata, toetada, motiveerida ja harida igat patsienti teel tervisliku kehakaalu juurde.

Viimase 2 kuu jooksul on kaks kaalulangetajat, Sandra ja Kristiina, kohtunud meie kaalulangetuse meeskonnaga - kirurgi, treeneri ja toitumisnõustajaga. Uurime, millised muudatused on toimunud ning kuidas naised ennast tunnevad. Lisaks toome näidisena välja Kristiina ühe päeva menüü. 

 

Foto: Õige toitumine on elustiil, mis annab hea enesetunde ja tervise.

 

 “Olen oma otsusega tulla kaalulangetusoperatsioonile väga rahul. Tänu sellele olen kaotanud 10 kilogrammi ning mis põhiline, kadunud on kontrollimatu söömine. Enam ma ei tunne vajadust koguaeg midagi näksida. Üllatuseks olen märganud, et kui varem mõtlesin koguaeg toidu peale, siis nüüd ma seda enam ei tee.

Energiat on rohkem, sest kehamassi on vähem. Eriti hea on teada, et kaalunumber on muutuses. Kaalun end tihedamalt ja vaatan rohkem, mida söön ning kui palju liigun. Võib lausa öelda, et järjest enam kaalu kaotades tekib hasart. Ilusam keha paneb rohkem pingutama. Näiteks mahuvad nii mõnedki nooremana kantud riided juba selga. Ja see tekitab väga hea enesetunde!

Olen nüüdseks oma söögivaliku täiesti ümber vaadanud. Spetsiaalset dieeti ma ei pea. Varasemalt olen dieedid alati pooleli jätnud kuna mulle ei sobinud, et pean ennast pidevalt piirama. Nüüd söön hea meelega vedelamaid toite - suppe, maitsestamata jogurteid, püreesid. Burgeritest ja pizzadest olen täielikult loobunud, sest need tekitavad ebameeldiva tunde. Söön palju aeglasemalt, katsun närida toitu korralikult ning portsjonid on palju väiksemad. Toidupoodi minnes vaatan pigem, mida saan süüa, mitte mida tahan süüa,” jagab Sandra oma muljeid. 

 

 “Ma olen tõesti rõõmus, et maopaela asetamise operatsiooni läbisin. Kannan number väiksemaid riideid ning see on väga hea algus. Eks muidugi võiks kaalunumber väiksem olla, kuid pigem las see langeb rahulikumalt ning mõistlikus tempos, kui minna tagasi kiirete jo-jo efektiga dieetide peale, mille järel kaal alati tõusis. Tekkinud on uued harjumused ning elustiil, mida naudin. Kohtumised toitumisnõustajaga on mind palju aidanud. 

Tahtmist liikuda ja tegutseda on rohkem. Kindlasti aitab kaasa ka ilus kevadine ilm. Samas poleks ma varem mõnele spordiüritusele jooksma ja kõndima läinud. Nüüd aga tunnen end paremini ning liigun hea meelega rohkem. Hea on mõelda, et teen seda kõike oma tervise nimel ning liigun oma eesmärkide suunas. 

Olen õppinud söömise ajal keskenduma. Enam ma ei kugista ega ahmi toitu kiiresti sisse. Suuri portse lihtsalt süüa ei saa. Eks ikka juhtub, et unustan end ära ja neelan automaatselt suure tüki toitu alla, kuid sellisel juhul tuletab maopael ennast kohe meelde. Eelistan süüa lihtsamaid koduseid toite ning puuvilju. Kartulikrõpsudest või muust sellisest rämpstoidust ei hooli. Alkoholist olen siiamaani eemale hoidnud. Sellega probleeme pole, sest tarbisin alkoholi väga vähe ka juba enne kaalulangetusoperatsiooni”, jutustab toimunud muudatustest Kristiina.

 

Sandra ja Kristiina andmed, kui maopaela asetamise operatsioonist on möödunud 2 kuud:

 

Sandra

 

Kaal: 94 kg (-10 kg)

Talje ümbermõõt: 110 cm (-3 cm)

Puusaümbermõõt: 110 cm (-4 cm)

Käe ümbermõõt: 30 cm (-6 cm)

Reie ümbermõõt: 66 cm (-2 cm)

 

 

Kristiina

 

Kaal: 78,1 kg (-7,1 kg)

Talje ümbermõõt: 95 cm (-5 cm)

Puusaümbermõõt: 109 cm (-11 cm)

Käe ümbermõõt: 31 cm (-3 cm)

Reie ümbermõõt: 62 cm (-2 cm)

  

 

Kohtume naistega uuesti 2 kuu pärast, kui maopaela asetamise operatsioonist on möödas 4 kuud.

 

Näide, milline nägi välja Kristiina ühe päeva menüü:

 

Hommikusöök: Vedelamat sorti kaerahelbepuder marjadega. Joogiks kohv piimaga. 

Vahepala: Väherasvane kodujuust, arbuus

Lõunasöök: Läätsesupp, näkileib

Vahepala: Tomati-kurgisalat tofu ja spinatiga

Õhtusöök: Ahjuaedviljad tatra ja küpsetatud kalaga

 

Loe veel

 

Kommentaarid

  • Kommentaarid hetkel puuduvad

Jäta oma küsimus / kommentaar

Postita küsimus anonüümselt

0
Kommentaarid saadetakse administraatorile kinnitamiseks