Saame kaalulangetajatega Christinas Clinic´us kokku ning on hea tõdeda, et mõlemad näevad välja palju tervemad ja lausa pakatavad energiast. Kindlasti on oma panus ka sellel, et kaalulangus on märgatav. Palume naistel meiega oma mõtteid jagada ning rääkida, mis on viimase 4 kuuga toimunud - millised on tulemused, arengud, probleemid ja tähelepanekud.

 

“Kaal ei tõuse ka vahel jäätist ja šokolaadi lubades”

“Tulemused on fantastilised. Hoolimata sellest, et olen vahel endale ka jäätist ja šokolaadi lubanud, olen siiski kaotanud 4 kuuga 16 kg. Isegi, kui olen toiduga “patustanud”, siis kaal küll ei lange, aga juurde ka ei tule. Maopael reguleerib hästi koguseid ja nii palju toitu ei lase süüa, et kaal tõuseks. Küll on aga mõned toidud, millest loobunud olen - sai, saiakesed, makaronid. Need lihtsalt ei lähe alla. Eks vahel on keeruline ka. Perel on üks toit ja mul on teine. Mina pean toitu valima selle järgi, mis alla läheb. Kui pere sööb makarone, söön mina midagi muud.

Pärast pordi esimest täitmist andis keha kohe tunda, et suuri ampse võtta ei saa, muidu tuleb toit üles. Kliinikus käin harva, sest maopaela läbilaskvust tuleb reguleerida vaid siis, kui kaal ei lange või seisab. Kaalumuutusi näen riiete pealt. Sellest, kui ümber on püksid, tunnen kohe, kas olen alla võtnud või mitte. Tean ka seda, et päevade ajal kaal ei lange, sest keha on vett täis.

Hommikused söömisharjumused on muutunud. Elutempo on mul väga kiire ning tööle minnes ma hommikust enam süüa ei jõua. Varem jõudsin, sest siis ma ju kugistasin. Nüüd võtan toidu pigem tööle kaasa ja kui tekib vaba hetk, siis söön rahulikult. Kui see vaba hetk saabub alles 11-12 aeg päeval, siis ega see hea ei ole. Samas, kuna tõusen hommikuti kell 6, siis veel varem ma tõusta ei jaksa. Hommikuti enne söömist joon midagi sooja (kohvi või teed), et söök paremini alla läheks. Muidu võib toit kinni jääda või haiget teha.

Regulaarselt trenni ma ei tee. Minu töö iseloom on väga liikuv ning õhtul koju jõudes tahaksin end diivanile pikali visata ja puhata ning lastega tegeleda. Küsisin Christinas Clinic´ust nõu, kuidas end liikuma motiveerida ka pärast pikka tööpäeva ning Egle Eller-Nabi andis mulle väga häid soovitusi. Lisaks käisin Maijooksul kõndimas ja see meeldis mulle väga,” räägib Sandra.

 

“Hea enesetunne ja püsiv kaalulangus”

“Alates veebruarist olen alla võtnud pisut üle 10 kg. Kaal langeb kenasti ning olen oma tulemustega väga rahul. Eesmärgiks oli tasapisi, rahulikus  ja tervislikus tempos kaalu langetada, et nahk ei jääks kusagilt lotendama. Siiani on see ilusti ka nii läinud.

Viimane kord kliinikus käies täitis arst maksimaalselt maopaela küljes olevat portsüsteemi, et täiskõhutunne tekiks veelgi kiiremini ning toidu läbivus oleks raskem. Hetkel söön väikseid toidukoguseid ning järgin toitumissoovitusi. Seeläbi on järgmiste nädalate ja kuude jooksul oodata suuremat kaalulangust.

Kaotatud kilodest on minu jaoks veelgi tähtsam parem enesetunne. Mul on nüüd palju rohkem energiat ja tahtejõudu. Olen alati olnud emotsionaalne sööja. Mulle meeldib söök ja erinevad maitsed, kuid tulemus motiveerib pingutama. Selga lähevad väiksemas suuruses riided ning olen hakanud oma keha tõesti armastama,” jutustab Kristiina.

  

Andmed, kui maopaela asetamise operatsioonist on möödunud 4 kuud:

 

Sandra

 

Kaal: 88 kg (-16 kg)

Kehamassiindeks (KMI): 30,8

Talje ümbermõõt: 108 cm (-5 cm)

Puusaümbermõõt: 106 cm (-8 cm)

Käe ümbermõõt: 30 cm (-6 cm)

Reie ümbermõõt: 64 cm (-4 cm)

 

 

Kristiina

 

Kaal: 75 kg (-10,1 kg)

Kehamassiindeks (KMI): 27,55

Talje ümbermõõt: 90 cm (-10 cm)

Puusaümbermõõt: 108 cm (-12 cm)

Käe ümbermõõt: 31 cm (-3 cm)

Reie ümbermõõt: 60 cm (-4 cm)

  

 

Kohtume naistega uuesti 2 kuu pärast, kui maopaela asetamise operatsioonist on möödas 6 kuud. 

Kui Sul on küsimusi seoses bariaatrilise kirurgiaga ning tahad teada rohkem maopaela asetamise operatsiooni, sellega seotud toitumise või liikumise kohta, kirjuta küsimus kommentaaridesse või e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Meie spetsialistid vastavad kõigile küsimustele.

 

Loe veel

 

 

 

Kommentaarid

  • Kommentaarid hetkel puuduvad

Jäta oma küsimus / kommentaar

Postita küsimus anonüümselt

0
Kommentaarid saadetakse administraatorile kinnitamiseks