Maopael annab võimaluse iga patsiendi kaalulangetamisele täiesti individuaalselt läheneda. Kuna patsientide ootused, vajadused ja kaalulangetamise tempo on väga erinevad, saab maopaela puhul  toidu läbivust kohandada vastavalt eesmärkidele. Kui mitmed maovähendusoperatsioonid on väga drastilised, siis maopael pakub ühte turvalisemat ja kergemat võimalust rasvumisega võitlemiseks. Kaalulangus peaks käima tervisega käsikäes.

 

Foto: Christinas Clinic'u juhataja Brit-Carmen Norlan tutvustab, kuidas on bioringi abil võimalik saavutada elu parim vorm

 

Tavaliselt soovivad maopaela asetamise läbinud patsiendid kaalu langetada rahulikus ja mõistlikus tempos. Esimene järsk kaalulangus toimub esimese kuu jooksul pärast operatsiooni, andes hea enesetunde ja impulsi edasiseks kaalulangetuseks. Edasine kaalu alanemise kiirus on juba patsiendi valik ja soov - kes tahab kaalu kiiremini langetada, kes aeglasemalt. Tähtis on see, et patsient saaks välja rasvumise kategooriast ning jõuaks õigesse kehamassiindeksisse (KMI). Rasvumine on see, mis tervist tapab.

 Maopael pakub väga inimlikke tingimusi, aidates seejuures tõesti efektiivselt liikuda rasvumisest normaalkaalu. Süüa saab peaaegu kõike ning vitamiinide või mineraalide puudust ei teki. Väga tähtis on, et inimene ei ole stressis, sest valib ise oma kaalulangetamise tempo. Meie juures on käinud mitmed patsiendid, kes pärast maopaela operatsiooni natuke vabamalt võtavad ja siis jälle aasta-kahe pärast, otsustades kaalu tugevamalt langetada, maopaela rohkem pingule lasevad süstida.

 Muidugi tuleb vältida ekstreemsusi- täna söön kõike, mida tahan ja homme tõmban mao nii kokku, et midagi sisse ei mahu. Nii ei saa. Meie jaoks on tähtis, et patsient oleks terve ja õnnelik. Kui see tähendab ka väikeses koguses šokolaadi või jäätise söömist, mõistame me seda täielikult. Samas, kui kaal seisab ja maopael laseb kõike süüa, siis sellisel juhul operatsioonil mõtet ei ole. Kõige mõistlikum kaalulangetus on kilo nädalas. Sellega ei kaasne ka liigsete nahaülejääkide teket.

 

Foto: Maopaela asetamise operatsioon kestab vaid 50 minutit

 

Inimesed selles vestluses

Kommentaarid (6)

 • Külaline - Merilin

  Tere.
  Kuna mind on pikalt üks küsimus vaevanud siis sooviks seda uurida.
  Maovähendus nö opiga tuleb tarvitama hakata peoga igast tablette - kas maopaelaga kaasneb ka tablettude söömine?

  0 Like Short URL:
 • Tere,

  Maopaela asetamine ei too kaasa mineraalainete ja vitamiinide imendumise defitsiiti, seetõttu ei ole toidulisandid kohustuslikud.

  0 Like Short URL:
 • Külaline - Marianne

  Mul oleks soov teada et kaalun 68 kg ja pikk olen kõigest 158 cm . Kas mul oleks ka see operatsioon läbi viia ja saada oma ideaal kaal ehk -10 kg ?
  Ette tänades

  0 Like Short URL:
 • Tere,

  Teie KMI 0n 27,2, mis tähendab seda, et olete ülekaaluline, rasvumist ei ole. 10 kg kaalu alandamiseks on operatsioon üsna radikaalne ettevõtmine, oleme lubanud alates 27 KMI-ga bariaatrilist operatsiooni kaasuva diabeediga, kuid eks see on individuaalne ja 100% vastunäidustust ei ole. Soovitame Teil tulla konsultatsioonile, et üle vaadata anamnees ja võimalik sobiv lahendus probleemi lahendamiseks leida.

  0 Like Short URL:
 • Külaline - Kata

  Tere! Kas haigekassa maksab maopaela operatsiooni eest? Millised uuringud on vajalikud enne operatsiooni?

  0 Like Short URL:
 • Tere! Haigekassa seda operatsiooni kinni ei maksa, küll on aga kõigi meie operatsioonide ja protseduuride eest võimalik tasuda järelmaksuga. Enne operatsiooni on vaja teha gastroskoopia, vereanalüüsid ning vajadusel EKG. Täpsem info konsultatsiooni käigus.

  0 Like Short URL:

Jäta oma küsimus / kommentaar

Postita küsimus anonüümselt

0
Kommentaarid saadetakse administraatorile kinnitamiseks