Adenoidide eemaldamine (Adenoidectomy).

Adenoid on ninaneelus paiknev lümfoidne kude (ninaneelumandel), mida lihtsal kurguvaatlusel näha ei ole võimalik. Kõige sagedamini esineb adenoidide suurenemist lastel vanuses 2-10 eluaastat. Suurenenud adenoidid takistavad õhu liikumist ninas ning peamiseks sümptomiks on hingamisvaegused. Tihti võib esineda öist hapnikupuudust või sagedast nohu.

Adenoidide suurenemist võivad põhjustada nõrgenenud immuunsüsteem, hiline probleemi avastamine ja hilinenud ravi. Adenoidide tagajärjel võivad tekkida mitmed terviseprobleemid, nagu keskkõrvapõletik või vedeliku kogunemine kõrva.

Milliste sümptomite puhul tuleks eemaldada adenoidid?

  • pidev suukaudne hingamine
  • adenoidist põhjustatud norskamine
  • sagedased kõrvapõletikud
  • nasaal- ehk ninahääl

Adenoidide eemaldamine lapsel Christinas Clinicus:

Adenoidide eemaldamine toimub üldnarkoosis päevakirurgiliselt ning kliinikus ei ole vaja viibida üle öö. Lapsel eemaldatakse adenoid suu kaudu.  Pakume lapsevanemale võimalust viibida kliinikus lapsega samas palatis kogu aja, et laps tunneks end kogu kliinikus viibitud aja hästi ja turvaliselt. Hinnad sisaldavad kõiki järelvisiite, ööbimist ning lapse operatsiooni puhul ka vanema ööbimist ja toitlustamist.

Kõrva- nina- või kurguhaiguste ravi ja diagnostikat (adenoidide eemaldamine, kurgumandlite eemaldamine, ninapolüüpide eemaldamine, ninavaheseina plastika, ninakarbikute operatsioon) teostab Christinas Clinicus rahvusvahelise taustaga LOR-kirurg dr. Vidmantas Pranevicius.