Kõikide operatsioonidega kaasnevad teatud riskid. Neist peamised on verevalumi, põletiku ja armkoe moodustumise ohud ning võimalikud narkoosi ajal tekkivad probleemid. Lisaks mõjutavad komplikatsioonide teket organismi individuaalne reaktsioon ja operatsiooni olemus. Professionaalse meeskonnaga ja kõrgetele standarditele vastavas haiglas esineb lõikuste komplikatsioone siiski väga harva.

  • Verevalum – Verevalum võib tekkida kas kohe või mõne päeva jooksul pärast operatsiooni. See ilmneb opereeritud alal või lõikushaava piirkonnas. Väiksemad hematoomid lahustuvad organismis ise, suuremad tuleb eemaldada kirurgiliselt.
  • Põletik – Põletik on organismi normaalne reaktsioon paranevas piirkonnas. Selle kontrolli all hoidmiseks määratakse patsiendile antibiootikumide kuur.
  • Armkoe moodustumine – Opereeritud piirkonda moodustub alati armkude, kuid selle teke on organismidel erinev. Armkoe vohamise ennetamiseks või peatamiseks on olemas kindlad preparaadid ning toimingud. Haava paranemise kohta leiad täpsemat infot siit.
  • Naha ja muude kudede tundetus – Operatsiooni piirkonnas võib operatsiooni-järgselt esineda tundetust. Reeglina möödub see 6-9 kuud hiljem. Vaid suuremate rinnaplastikate puhul võib tundetus jääda alaliseks.
  • Hülgimine – Võõrkeha paigaldamisel organismi tekib organismis kaitsereaktsioon. Sõltuvalt individuaalsetest eripäradest, võib see harva (0,002% tõenäosusega) põhjustada võõrkeha hülgimise. Kaebuste korral tuleb pöörduda kliinikusse, kus määratakse reaktsiooni kontrolli alla saamiseks ravimpreparaadid.

Lisaküsimustele saab vastuse konsultatsiooni ajal või meili teel.