
Patsiendi lugu: laserravi lükkas igaveseks tuka eest
Kaks aastat tagasi tuli kliinikusse patsient murega, et tema näol paikneb üsna suur sünnimärgilaadne moodustis, millest ta soovib vabaneda. „Kuskil 8 aastat tagasi ütles mulle ühes teises kliinikus olev laserravispetsialist, et ei saa mind minu murega aidata, mis siis tekitas ikka väga palju pettumust,“ räägib patsient. Tänaseks on patsient oma raviplaani läbinud, taastumine on täies hoos ning tulemused on enamat kui lihtsalt „okei“.
Dr. Viljari täpsem diagnoos patsiendile oli kongenitaalne neevus.
Antud teemal vestlesime meie kliiniku laserspetsialisti Marcella Norlaniga:
Millise probleemiga pöördus patsient kliinikusse?
Patsient pöördus meie poole esimest korda siis, kui ei olnud just väga palju aega möödas sellest, kui me laserprotseduuridega alles alustasime. Tema probleemiks oli siis näol paiknev suur sünnimärgilaadne moodustis. See probleem oli puhtalt esteetiline, mida eelkõige tajub ära patsiendi soengust, mis tüüpiliselt peidab võimalikult palju kollet.
Räägi protseduurist lähemalt. Kuidas see käib?
Tema puhul ei olnud tegemist hüperpigmentatsiooniga ehk pigmendilaiguga, mis on tavaline nahakude, kus on liigselt pigmenti, vaid hoopis sünnimärgilaadse moodustisega. Seetõttu ei saa taoliste kollete eemaldamist teha klassikalise IPL protseduuriga, mille käigus vaid nahast liigne pigment eemaldatakse. Teostada tuleb hoopis kolde eemaldamine koos kudede eemaldamisega, milleks me kasutame CO2 ablatiivset laserit. Üheks raviplaani määravaks osaks on kolde lokalisatsioon, milleks antud juhul oli otsmiku piirkond, mis on üsna aeglaselt paranev ja suhteliselt suure nahapingega ala. Sellises piirkonnas võib liiga sügavalt teostatud eemaldamine lõppeda väga kergesti inetu armiga ning meie eesmärk oli leida tasakaal protseduuride arvu ja invasiivsuse vahel, mis ühest küljest oleks piisavalt agressiivne töötlemine, et kolde eemaldamine toimiks ning teisest küljest piisavalt õrn lähenemine, et nahk suudaks taastuda ilma armita. Seetõttu jagasime eemaldamise protseduurid pikemale ajale ja teostasime kolde töötlemist osade kaupa. Tulemusest saame järeldada, et õige tasakaalu leidmine õnnestus ning päris pikale ajale jaotatud raviplaan tasus ennast ära.
Räägi teostatud raviplaanist lähemalt?
Kokku käis patsient kliinikus 2 aastat, mille sees toimus 9 protseduuri.
Alguses proovisime eemaldada neid tumedaid kohti samuti pindmise tehnikaga, kuid üsna ruttu sai selgeks see, et sellele tehnikale need tumedad kolded ei allu. Siis tuli võtta risk ja minna üle sünnimärgi eemaldamise režiimile ning seetõttu jäi protseduuride vahele ka pikem aeg. Tänu sellele režiimile tehti sügavamad augud sisse, mis tahavad pikemat paranemist. See oli kindla peale minek – nagu alati meie kliinikus eesmärgiks on. Taoliste patoloogiate puhul, millel on üsna suur pindala ning sügavale ulatuv kudede haaratus, ei saa eeldada kiiret tulemust. Igasuguse laserprotseduure hõlmava raviplaani teostamine lõppeb alati armiga, kui kiirema tulemuse saavutamiseks kasutatakse liiga tugevat valgusenergiat patoloogia eemaldamisel. Liiga tugev valgusenergia tähendab liiga suurt temperatuuri tõusu kudedes, mis tekitab põletust nii patoloogiast haaratud kui ka kõrvalistes kudedes. Ükskõik, kas valesti on määratud võimsus, tihedus või protseduuride hulk. Ablatiivse laseriga töödeldes peavad parameetrid olema valitud selliselt, et koed milles temperatuur tõuseb lenduvad ära, mitte ei jää kahjustunud kujul koldesse.
Meie spetsialistidele on siinkohal suureks abiks dermatoskoop, millega hindame kudede haaratust ja paranemist makrovaates. Tuleb ka ette olukordi, kus inimene tuleb järgmisele protseduurile, kuid vaadates töödeldavat piirkonda saab selgeks, et piirkond ei ole piisavalt taastunud ning protseduur tuleb ära jätta. Me hindame alati iga patsiendi paranemist individuaalselt, sest isegi ühe ja sama patsiendi puhul võib paranemine kahe samasuguse protseduuri vahel olla erinev. Järjestikune piirkonna traumeerimine võib organismis tekitada armkudede vohamist, mis toob endaga kaasa koleda tulemuse.
Kui kaua võtab aega protseduurist taastumine?
Pindmise hajutatud lihvimise korral võtab lõplik taastumine aega 2-3 kuud, enne kui saab teostada uut protseduuri. Otsmiku piirkonna taastumine on kõige pikaajalisem, muud piirkonnad taastuvad umbes 1,5 kuuga. Sünnimärgi eemaldamise protseduurist täielik taastumine võib võtta aga 3 kuud, et eemaldatud kudedest tekkinud auk kasvaks põhjast uuesti täis. CO2-ga ravitud suuremate kollete puhul on näha lõpptulemust 6 kuu möödumisel viimasest protseduurist.
Milliseid järelravipreparaate kasutati?
Kasutasime oma kliinikus Dermastiri tootesarja tooteid. Kõige elementaarsem, mida lihvimise protseduuridel kasutame on protseduurijärgne mask, Resurface Post-op. Selle toimeaine kiirendab pinna taastumist, kuna aitab kaasa pindmiste kudede lahtilaskmisele, et neid oleks kergem uute kudedega asendada. Enamus kudesid küll vaporiseerub, aga selleks et pind ei immitseks verd või koevedelikku, tuleb veresooned samaaegselt kudede eemaldamisega koaguleerida. Vahetult peale protseduuri jääb töödeldud alale karbonisatsiooni kiht, mis visuaalselt näeb järgmise päeval välja nagu koorik. Selleks ongi mask hea, et organism selle kihi võimalikult varakult lahti laseks.
Rääkides antud patsiendi koldest, siis tema koed olid pruunid. Fraktsionaalse laseravi käigus tekib meil nö sissepääs naha sisse, mille kaudu on võimalik manustada erinevaid aineid otse naha sisse, ilma et need kaitsebarjääri kinni jääksid või sealt läbi minnes laguneksid. Kasutades neid tunneleid, manustasime Dermastir White Vial steriilset kudesid valgendavat ainet, mis ei lase uutele kudedel areneda tumeda pigmendiga.
Lisaks, kuna patsiendi ravi kestis 2 aastat, mille hulka mahtus ka 2 suve, siis ülimalt olulisel kohal oli päikesekaitse, milleks kasutas patsient Dermastiri päikesepuudrit.
Mida soovitaksid neile inimestele, kes ka sooviksid tulla laserprotseduurile, kuid kahtlevad selles?
Paljusid laserprotseduure ei ole lihtne teostada, enamasti ei käi need kiiresti ning ei ole kindlasti ka valutud (kuigi valu leevendamiseks kasutatakse erinevaid preparaate). Laserlihvimise protseduuridel on ka üsna pikk taastumine.
Inimene, kes otsustab tulla laserprotseduurile, peaks oma esteetilise välimusega olema piisavalt rahulolematu, et see motiveeriks teda ka pikemat raviplaani läbi tegema. Konsultatsioonis püüame luua inimestele realistlikke ootusi ning juhendada patsiente kogu raviplaani ajal kehtivatest piirangutest kinni pidama. Eelkõige tuleb loobuda spaapuhkustest ja soojamaareisidest. Vahetult peale protseduuri ka trennist ja vannist. Patsient peaks enda jaoks läbi mõtlema, kas ta on sellisteks piiranguteks valmis, sest järelravi juhistest mitte kinni pidamine lõppeb sageli inetuma tulemusega, kui seda oli algne kolle, mida eemaldati.
Muidu ootame laserprotseduurile igasuguseid inimese, kuid eriti tekib mul linnas ringi kõndides kaastunne inimeste suhtes, kellel on näo piirkonnas akne armid või trauma armid. Tahaks mõnikord salaja oma visiitkaardi poetada ja sosistada, et kas nad ikka teavad, et sellistele probleemidele on reaalselt olemas ravi ning vastupidiselt levinud arvamusele – on laserravi oluliselt odavam kui kirurgiline ravi ja protseduur ei jää tegelikult kättesaamatuks ka majanduslikel põhjustel.
Tulemused – rahulolu saavutatud tulemusega
Arvestades seda kui keeruline oli seda kollet laserravile alluma saada ja seda selliselt, et koed antud piirkonnas taastuksid normaalseteks, mitte pigmenteerunult ega armiks, siis võib julgelt väita, et pikk plaan tasus ennast ära ja olen tulemusega rahul. Parim mida alguses ootasime, et see võiks nii minna, kui selle 2 aasta jooksul kõike õigesti teha, tegelikult ka nii läks.
Patsiendi vastus muutmata kuju:
„Et te minu otsaesise üldse ette võtsite ja veel märgatava tulemuse saavutasite on suurepärane, olen tulemusega rahul, ilmselge vahe on enne ja nüüd. Kui siis ainult need mõned sünnimärgid, mis külje vaates pildil näha on, ei meeldi mulle. Teie kliinikus tundsin ennast kindlates kätes, sest minuga tegelevad inimesed, kes tunnevad oma tööd hästi ja lisaks sellele on väga positiivsed ja hea huumorisoonega.“
Kokku maksid patsiendi protseduurid koos järelraviga 950€.
Tähelepanu! Tegemist on tervishoiuteenusega. Christinas Clinic’ule (CBF Medical OÜ) on ambulatoorsete laserprotseduuride teostamiseks väljastatud tegevusluba L04954. Raviplaane koostavad dermatoloogia resident dr. Kaisa Viljar (D09225) ja laserspetsialist Marcella Norlan. Protseduure teostavad Marcella Norlan ja õde Evelin Vainjärv (N14259).
Laserspetsialist Marcella Norlan – Radioloogiatehniku eriala (2301) kvalifikatsioonitunnistus nr: EL036640 ja laserspetsialisti (vastavalt EU standardile IEC60825) kvalifikatsioonitunnistused: LC2017saf06604 ja LC2017adv06603.
Teemakohased artiklid


Spetsialistid räägivad: mehed ja esteetiline kirurgia

Ilukirurgia statistika: maailma populaarseimad iluoperatsioonid

Esmakordselt Eestis! 360 kraadi rasvaimu Christinas Clinicus

Soome tippkirurg Christinas Clinicus

Intervjuu muutujaga: Ulvi uus elu pärast esteetilist kirurgiat

Mida iluoperatsiooni planeerides meeles pidada?

Biorevitalisatsioon ja PRP: niisutatud nahk ja ilusad juuksed

Helena Mang: rinnaimplantaatide kordusoperatsioon pärast 10 aasta möödumist

Rindade korrigeerimine pärast laste sündi, Q&A

Intervjuu muutujaga: Reeda vanust ei arvaks keegi ära

Ninast mööda vaadata ei saa

Meeste intiimkirurgia – otsus olgu kaalutletud!

Maooperatsioon – tervise ja elukvaliteedi parandaja

Probleemid aknega: Dermastir aitab

Intervjuu muutujaga: Kati sai lahti rippuvast kõhust

Patsiendi kogemus: kaalukirurgia

Pärast 8 lapse sünnitamist: kogemus “emmed trimmi” paketiga

Patsiendi lugu: Botox keeras higikraanid kinni

Motiva rinnaimplantaadid märgivad uut ajastut

Milline on hea implantaat?

ILUPÄEVIK: Iluspetsialisti abiga saab huuled lopsakaks, pilgu ja palged säravaks

Ovaalsed rinnaimplantaadid ja nende plussid

Eesti ilusüstide spetsialist Jevgenia Hammerberg liitus Christinas Clinicuga

Patsiendi lugu: kurgumandlite eemaldamine parandas elukvaliteeti

Motiva pakub oma implantaatidele ka laiendatud garantiivõimalusi

Ülle Lichtfeldt: niisutavate süstide protseduur Christinas Clinicus

Rinnasuurendus oma rasvaga – lõpuks ometi efektiivne

Koonusekujulised rinnad – mahavaikitud mure

Revolutsioon rinnakirurgias! Eestisse on jõudnud uue põlvkonna anatoomilised implantaadid

Kristina imeline muutumine: mommy makeover

Intervjuu patsiendiga: kaalust alla maopaela abiga

Millal eelistada rindade tõstmist?

Efektiivseim lahendus diabeedile – bariaatriline kirurgia: Helsingin Sanomat

Bariaatriline kirurgia: Kõik, mida pead teadma kaalukirurgiast

Kuidas säilitada oma rindu?

Täitesüstide tipptegija Jevgenia Hammerbergi juurde tullakse ilusüste saama ka väljastpoolt Eestit

Intervjuu muutujaga: Kuidas unistused saavad reaalsuseks

Sügis ja talv – parim aeg laserprotseduuride tegemiseks

Julia Smoli: silmalaugude korrigeerimine ehk kui mureks on kottis silmaalused

Christinas Clinic on nüüdsest avatud tavapärastel aegadel

Silmalaugude operatsioon: üleliigne nahk ei kao iseenesest

Kõhust ja „sangadest” saab kliinikus hõlpsa vaevaga lahti, ent püsiva tulemuse nimel tuleb ka endal pingutada

Miks mulle läheb mu välimus korda?

Carola Madis: Lõtvunud laud ei ole midagi, millega tuleks leppida ja vaikides edasi kannatada

Anne & Stiil. Ilu, mis jääb püsima

Millist rinnahoidjat kanda pärast rinnaoperatsiooni?

Intervjuu imelise muutujaga: kuidas Avo sai uue nina

Kummutame rasvaimu müüte: Rasv ei tule tagasi

Intiimkirurgia meestele – kiire ja tulemuslik

Milliseid tervisenäitajaid saab mõõta vereanalüüsiga?

Ärgem unustagem proportsioone

Rasvaimu – vastused korduvatele küsimustele

Video! Ilublogija Anita Sibul huulte suurendamisest

Intervjuu muutujaga: Jane enesekindluse taastas ilukirurgia

Nüüdsest saab rinnaimplantaate kehasse sisestada veelgi ohutumalt

Jaana lugu: Iluoperatsiooniga kadusid tervisehädad

Rakvere Teatri grimeerija: naha eest hoolitsemine on vajalik

Rasvaimu 360: kui karantiin mõjus keskkohale laastavalt

Konkreetse siluetijoone modelleerimine vedela implantaadiga

Dermastir Luxury nahahooldus – Eesti naiste uus lemmiksari?

TV3 Naistesaade 02.06.2018: trendid esteetilises kirurgias

Täitesüstid versus rasvasiirdamine – kumb mulle sobib?

Christinas Clinicu ülemõde Kristo Peetris: õdede roll meditsiinis

Patsiendi lugu: Ateroom, mis takistas hingamist

Intervjuu muutujaga: Karini enesekindluse taastasid uus nina ja rinnad

Breast implant illness ehk rinnaimplantaadihaigusest

Huulte suurendamine – vastused korduvatele küsimustele

Botuliintoksiini süstid – vastused korduvatele küsimustele

Üleliigse naha eemaldamine pärast suurt kaalukaotust

Krüoteraapia FreezPeniga – häirivale probleemile kiire ja valutu lahendus

Kogemuslugu: rindade vähendamine meestel

Dermastiri luksustooted nüüd Christinas Clinicus!

Katrin Väli: silmalaugude plastika kogemus Christinas Clinicus.

Intervjuu muutujaga: laserprotseduurid tõid enesekindluse

Intervjuu salenejaga: Sandra langetab kaalu

Patsiendi kogemus: rinnaoperatsioon taastas rinnad pärast laste sündi

Intiimkirurgiat naistele teostab dr Eve Mand

Pakett meestele

Ilukirurgia: mitte ainult staaridele

Sandra langetab kaalu: 2 aastat pärast maopaela asetamist

Nägu peenemaks ja põselohud nähtavale?

Emade pakett: rinnad & kõht

Reelika lugu: Rasvaimuga sangadest vabaks

Mida teha, kui iluoperatsioonist ei jää ilus arm?

Christinas Clinic annetas Paunküla Hooldekeskusele näomaskid

Kes teeb esteetilisi operatsioone ja kui koolitatud on minu kirurg?

Minu keha muutused ajas

Anne & Stiil. Silmalaugude plastika ja ilusüstidega 20 aastat nooremaks

Intervjuu muutujaga: iluprotseduurid taastasid Elve noorusliku välimuse

Intervjuu muutujaga: Veroonika kogemus esteetilise kirurgiaga

Akne kontrolli all hoidmise juhend patsiendile

Intervjuu muutujaga: Kui kehakaal hakkab segama elu

Ilukirurgia: kas töö ilukliinikus või töö iluhaiglas?

VIDEO! Rindade korrigeerimine saates „Terve tervis“

5 populaarset piirkonda rasvaimuks

6 kuud maopaela asetamisest – Kristiina ja Sandra lugu

Intervjuu: Rindade häbenemine tekitab stressi

Liisi lugu: Rasvaimu, mis muutis elu

Õlavarreplastika patsient tunnistab: mul oli häbi käsi tõsta

Huulte suurendamine: lip lift annab tulemuse, mis jääb püsima

Esteetiline kirurgia – tõusev trend meeste seas

Patsiendi kogemus: minu esimene botox

Rindade suurendamine ja trenn – aasta pärast operatsiooni

Intiimkirurgia naistele kogub üha enam populaarsust

Egle Eller-Nabi: 10 näpunäidet enne ja pärast rinnaoperatsiooni

Kõhuplastika kogemus: tegemist pole vaid iluoperatsiooniga

Topeltlõug: rasvaimu, lõuaimplantaat või mõlemad? Mis mulle sobib?

Intervjuu muutujaga: Uus elu pärast nina ja rindade korrigeerimist

Näoniidid toestavad lihaseid, facelift pinguldab ka nahka

Mis määrab rinnaimplantaadi sobivuse?

Kõik, mida pead teadma veresoonte laserravist

GALERII: Christinas Clinic 30

Lipoödeem – rasv, mis kaob ainult kirurgi käe all

Intervjuu muutujaga: nina andis Sigridile uue hingamise

Särav nahk unikaalse Dermastir biorevitalisatsiooniga

Patsiendi kogemus: kaalulangetus maopaelaga 55-aastaselt

Kummutame müüte: rasvaimust taastumine ei ole valulik

Spetsialist selgitab: maopael tähendab individuaalset kaalulangetamist

Ilusüstid ilukliinikus vs ilusüstid ilukabinetis

Kas laserravi on lahendus Sinu nahaprobleemile?

Aasta pärast operatsiooni: maopaela asetamine

Hüaluronidaas – abiline soovimatu täitesüstimise korral

Ilukirurgia: maailmas jõudsas tõusujoones

Emade imeline muutumine – Kristina lugu

Intervjuu kaalulangetajaga: Kristiina muretseb tervise pärast

Kaalulangetusoperatsioon- kuidas toituda?

Mommy makeover – vajaduspõhine teenus või õnnestunud reklaamikampaania?

Botoxit ei tasu karta

Kingiidee: Dermastiri luksustooted

Kristjani lugu: Kõhurasvast igaveseks lahti

Akne ravi – tõhus ja toimiv

Kui naine pole rahul oma rindadega

Motiva implantaat säilitab tooteinfo elektrooniliselt

Kroonijuveel Ergonomix2 – rinnaimplantaatide luksus, mida oled oodanud

Sigridi lugu: elu pärast ilukirurgiat

Nädalavahetusega nooremaks

Raskendatud hingamine või sagedased mandlipõletikud? Kõrva-nina-kurguoperatsioone teostab dr. Pranevicius

Rasvaimu meestele: kõht ja rinnad

Meestele: rasvaimu kõhule & külgedele + six pack’i vormimine

Kliinikusse on jõudnud parima tehnoloogiaga rasvaimuseade

Ülle Lichtfeldt: näpunäited nahahoolduseks enne olulist sündmust

Näoniidid on tõhusaim ja edukaim vananemist pidurdav protseduur

Minu keha muutused ajas – silmaümbrus ja kulmuasend

Meigikunstnik Meelis Krik: mehed, botox ja täitesüstid?

Kuhu liigub rinnakirurgia: Rahvusvaheline ergonoomiliste implantaatide kongress 2019

Kõhuplastika tõi pärast kolme lapse kandmist eluisu tagasi

Implantaadi suurustest & asetamise võimalustest

Saame tuttavaks: iluprotseduure teostab dr Kaisa Viljar

Intervjuu muutujaga: Esteetilisel kirurgial ei ole vanusepiirangut

Ilukirurgia: nägu on meie visiitkaart number üks

Miks ma olen väsinud ja mida ma saan teha?

Maopael – efektiivne viis kaalu langetamiseks

Kauakestvalt niisutatud käed täitesüstidega

Toitumine ja tulemused pärast kaalulangetusoperatsiooni. Näidismenüü

Liigne karvakasv näol: fotoepilatsiooniga karvadest lõplikult vabaks

Fitness Hers. Rinnasuurendus: müüdid ja reaalsus

4 kuud pärast maopaela operatsiooni: Kristiina ja Sandra

Videolugu: kuidas ma võtsin kaalust alla 25 kg

Emmede pakett – kõht ja rinnad

Kaitse oma nahka: Dermastiri nahahooldustooted

Bikiinifitnessi sportlane Julia Tšižova: rindade suurendamise kogemus
Kas sul tekkis küsimus?
Pärnu mnt. 67A, 6. korrus, Tallinn|Tel 604 9000|info@cc.ee| © 2023 Christinas Clinic
Erihaigla tegevusluba L04979 (SA Christinas Clinic)|Eriarstiabi tegevusluba L04954 (CBF Medical OÜ)