Ninaplastika (ninaoperatsioon) (rinoplastika (ee), rhinoplasty (ingl))  on operatsioon, mille eesmärk on modelleerida ja parandada nina kuju. Võrreldes teiste plastilise kirurgia operatsioonidega nõuab ninaplastika kirurgilt oluliselt suuremat vilumust ja loomingulisust, mistõttu teostavad seda vaid oma ala parimad spetsialistid.

Ninaoperatsioon on sobilik neile, kes soovivad:

  • muuta nina selja, ninaotsa ja ninasõõrmete kuju ning suurust
  • muuta nina ja ülemise huule vahelist nurka
  • parandada traumajärgselt moondunud nina
  • vähendada nina luulist osa
  • parandada sünnidefekte
  • muuta kõvera nina sirgeks

Ninaplastika (ninaoperatsioon) Christinas Clinicus

Ninaoperatsioonide puhul kasutame kahte erinevat tehnikat. Need on ninaplastika avatud meetod ja suletud meetod.

1) Ninaoperatsioon (ninaplastika) suletud meetodiga

Klassikalise ninaoperatsiooni puhul tehakse lõige ninasõõrmete sisse ning need jäävad edaspidi varjatuks. Seejärel avatakse nahaalused koed, et saada ligipääs luulisele ja kõhrelisele karkassile. Edasi saab kirurg modelleerida nii luid kui kõhreid.

Suletud ninaplastika meetodi eelis on väike operatsioonitrauma ja kiire paranemine, kuid ühtlasi võimaldab selle meetodiga ninaoperatsioon teha ka väiksemaid muudatusi.

Suletud meetodiga ninaoperatsioon on sobilik patsiendile, kelle nina vajab väikest või mõõdukat korrektuuri.

2) Ninaoperatsioon (ninaplastika) avatud meetodiga

Ninaoperatsioon avatud meetodiga on invasiivsem, kus lisaks ninasõõrmetele tehakse lõige ka ninasõõrmete vahelisele alale. Arm jääb siiski vaevumärgatavaks. See ninaplastika meetod annab parema ligipääsu nina struktuurile ning võimaldab viia läbi suuremaid muudatusi.

Ninaoperatsioon avatud meetodiga sobib patsiendile, kes soovib eemaldada kühmu ninaseljalt; opereerida liiga pikka nina; korrigeerida nina otsa või vaheseina; modelleerida luid ja kõhreid.

Ninaplastika meetodi valiku otsustame koos konsultatsiooni käigus.

Ainsa kliinikuna Eestis pakume oma patsiendile võimalust näha ninaplastika operatsioonijärgset tulemust simulatsiooniga. Selleks teeb kirurgiaassistent konsultatsiooni ajal foto patsiendi näopiirkonnast, mille baasil luuakse simulatsioon operatsiooni võimalikust tulemusest. PS! Simulatsiooni ei saa teostada habemega.