PRP vereplasmaravi on süsteprotseduur, millega on võimalik stimuleerida juuste kasvu, noorendada nahka jpm.

Personaalne rakuravi on hetkel meditsiinis, sh vananemisvastases meditsiinis kiirelt tõusev trend. Kuigi Christinas Clinicus on rakuravi rasvasiirdamise näol tehtud juba 15 aastat, on nüüd rakuravi saadaval ka süsteprotseduuridena PRP (Platelet-rich plasma).

PRP on trombotsüüte ja kasvufaktoreid sisaldav vereplasma, mis on saadud patsiendi enda verest. Vereplasma ravi eelis on minimaalne tüsistuste oht. Puuduvad äratõukereaktsioonid, kuna ravis kasutatakse patsiendi enda kudet. PRP stimuleerib kollageeni ja hüaluroonhappe sünteesi, uute veresoonte ja rasvarakkude moodustumist, keratinotsüütide kasvu ning suurendab fibroblastide hulka.

1) PRP juustekasvu stimuleerimiseks ja juuste väljalangemise ärahoidmiseks

Väga häid tulemusi on saadud androgeense alopeetsia ravis, kus PRP stimuleerib karva folliikulis asuvate tüvirakkude proliferatsiooni ja diferentseerumist. Soovitame oma patsientidel lasta teha PRP protseduure ka enne ja pärast juuste siirdamist, et saavutada maksimaalselt häid ja kauapüsivaid tulemusi.

2) PRP naha uuendamiseks

PRP tulemusena paraneb naha elastsus, toonus, tekstuur, toon, niiskustase, ühtlus, vähenevad kortsud ja tumedad silmaalused. Kasvufaktorid soodustavad rakkude paranemist kahjustatud piirkonnas ja kiirendavad paranemisprotsessi, mis annab häid tulemusi armiravis (keloid-, akne- ja venitusarmid) ja ka laserravi järgselt (nt pärast fraktsionaalset laserlihvimist).

PRP protseduur Christinas Clinicus

Parimate tulemuste saavutamiseks kasutame Christinas Clinicus turul olevatest PRP-süsteemidest kõige uuenduslikumat ja kvaliteetsemat ravimeetodit. Võrreldes teiste laialdaselt kasutatavate PRP-süsteemidega pöörab protseduur veelgi rohkem tähelepanu tsentrifuugimise protsessile ning ettevalmistusmeetoditele.

PRP protseduuri käigus võetakse patsiendil veenist spetsiaalse süstlaga verd. Seejärel eraldatakse verest tsentrifuugiga plasma koos trombotsüütidega ning süstitakse peenikeste nõelte abil ravitavasse piirkonda. Vajaduse korral kasutatakse valutustamiseks eelnevalt lokaalanesteetikume sisaldavaid kreeme. PPR protseduuri korratakse paarinädalaste vahedega kuni 3 korda.

Eriti häid tulemusi saab, kui kombineerida omavahel erinevaid meetodeid, nt PRP koos rasvarakkudest eraldatud tüvirakkudega (SVF e Stromal vascular fraction). Kombineerides PRP rasvasiirdamisega on võimalik korrigeerida volüümikadu ning suurendada rasvasiirdamise kestvust ja efektiivsust. Häid tulemusi saab ka kombineerides PRP hüaluroonhappega.