Osaline näo korrigeerimine ehk minilift keskendub näo üla-, kesk- või alaosa või kaelapiirkonna lõtvunud lihaste pinguldamisele ja üleliigse naha eemaldamisele.

Näo- ja kaelapiirkonna plastika sobib patsientidele, kellel on:

  • lõtvunud näo keskosa
  • allavajunud kulmukaar
  • ninast suunurkadeni jooksvad sügavad voldid
  • allavajunud suunurgad
  • moondunud näokontuur
  • topeltlõug

Operatsiooni lõpptulemus sõltub eelkõige näo algseisukorrast ja patsiendi harjumustest. Varasem suitsetamine, rohke alkoholi ja narkootiliste ainete tarbimine mõjutavad näonaha elastsust, mistõttu ei pruugi operatsiooni tulemus olla alati ootuspärane. Tervislike eluviiside ja õige hoolduse korral on näooperatsiooni püsivus u 10 aastat ja ka tulemuslikkus suurepärane.

Operatsioon Christinas Clinicus

1) Otsmiku endoskoopiline tõstmine ehk brow lift

See on kirurgiline protseduur, mille abil eemaldatakse miimilised kortsud kulmude vahelt ja otsaesiselt. Tõstetakse otsmikku, kulme ja ülalaugusid nii, et sellest tekkiv arm jääb juuste sisse varju. Operatsiooni lõiked tehakse umbes 2 cm pikkustena pealaele ja mõlemale poole oimupiirkonda juuste sisse. Seejärel avatakse ja pinguldatakse kõik lihased ning suletakse haavad isesulavate kosmeetiliste õmblusega. Väga allavajunud ülalaugude korral soovitame protseduuri teha koos ülalaugude plastikaga.

2) Näo keskosa tõstmine ehk midface lift

See operatsioon korrigeerib ninast suunurkadeni jooksvaid volte. Operatsiooni lõige tehakse kõrvalestast üles juuksepiirini, järgides kõrva ja näo kokkupuutepunkte. Seejärel pinguldatakse ja kinnitatakse näo keskosa lihased, eemaldatakse üleliigne nahk ning suletakse haavad u 10 cm pikkuste isesulavate kosmeetiliste õmblustega.

Parima tulemuse saamiseks soovitame operatsiooni teha koos alalaugude plastikaga.

3) Näo alaosa tõstmine ehk lower face lift

See operatsioon korrigeerib allavajunud suunurki ning näokontuuri. Operatsiooni lõige tehakse piki kõrva ja näo kokkupuutepiiri, kuulmekanali ees paiknevast kõhrest alla kõrvalestani ja edasi kõrva taha. Seejärel pinguldatakse ja kinnitatakse lihased, eemaldatakse üleliigne nahk ning suletakse haavad u 10 cm pikkuste isesulavate kosmeetiliste õmblustega.

4) Kaelapiirkonna pinguldus ehk neck lift

See operatsioon korrigeerib lõtvunud kaela piirkonda. Operatsiooni lõige tehakse enamasti ümber kõrvalesta kuni kõrvataguseni. Seejärel pinguldatakse ja kinnitatakse lihased ning eemaldatakse üleliigne nahk. Kui kaelapiirkonna lihased on eriti lõtvunud, on vajalik teha veel u 5 cm pikkune lisalõige lõua alla, mille kaudu kinnitatakse lihased ka teises suunas. Haavad suletakse isesulavate kosmeetiliste õmblustega.

Loe ka: “Näoniidid toestavad lihaseid, facelift pinguldab ka nahka”