Osaline näo korrigeerimine ehk minilift keskendub näo üla-, kesk- või alaosa või kaelapiirkonna lõtvunud lihaste pinguldamisele ja üleliigse naha eemaldamisele.

Näo- ja kaelapiirkonna plastika sobib patsientidele, kellel on:

  • lõtvunud näo keskosa
  • allavajunud kulmukaar
  • ninast suunurkadeni jooksvad sügavad voldid
  • allavajunud suunurgad
  • moondunud näokontuur
  • topeltlõug

Operatsiooni lõpptulemus sõltub eelkõige näo algseisukorrast ja patsiendi harjumustest. Varasem suitsetamine, rohke alkoholi ja narkootiliste ainete tarbimine mõjutavad näonaha elastsust, mistõttu ei pruugi operatsiooni tulemus olla alati ootuspärane. Tervislike eluviiside ja õige hoolduse korral on näooperatsiooni püsivus u 10 aastat ja ka tulemuslikkus suurepärane.

Operatsioon Christinas Clinicus

1) Temporal lift ehk mini brow-lift

Temporal lift on kirurgiline protseduur, mis sobib patsientidele, kellel on tekkinud vaje kulmude välisnurgas, ülalaugude välisnurgas ning silmanurkadesse on seetõttu tekkinud nahaülejääkidest kortsud. Operatsiooni käigus tehakse lõige juuste sisse mõlemale poolele temporaalpiirkonna kohale ning tõstetakse silmade ja kulmude välisnurka luues sellega värskema ilme. Haavad ja armid jäävad juuste sisse peitu. Tõsisema ülalaugude vajumise korral soovitame protseduuri teha koos ülalaugude plastikaga. Selle operatsiooniga ei ole võimalik korrigeerida otsmikupiirkonna ja kulmude sisenurga vajet.

2) Näo keskosa tõstmine ehk midface lift

See operatsioon korrigeerib ninast suunurkadeni jooksvaid volte. Operatsiooni lõige tehakse kõrvalestast üles juuksepiirini, järgides kõrva ja näo kokkupuutepunkte. Seejärel pinguldatakse ja kinnitatakse näo keskosa lihased, eemaldatakse üleliigne nahk ning suletakse haavad u 10 cm pikkuste isesulavate kosmeetiliste õmblustega.

Parima tulemuse saamiseks soovitame operatsiooni teha koos alalaugude plastikaga.

3) Näo alaosa tõstmine ehk lower face lift

See operatsioon korrigeerib allavajunud suunurki ning näokontuuri. Operatsiooni lõige tehakse piki kõrva ja näo kokkupuutepiiri, kuulmekanali ees paiknevast kõhrest alla kõrvalestani ja edasi kõrva taha. Seejärel pinguldatakse ja kinnitatakse lihased, eemaldatakse üleliigne nahk ning suletakse haavad u 10 cm pikkuste isesulavate kosmeetiliste õmblustega.

4) Kaelapiirkonna pinguldus ehk neck lift

See operatsioon korrigeerib lõtvunud kaela piirkonda. Operatsiooni lõige tehakse enamasti ümber kõrvalesta kuni kõrvataguseni. Seejärel pinguldatakse ja kinnitatakse lihased ning eemaldatakse üleliigne nahk. Kui kaelapiirkonna lihased on eriti lõtvunud, on vajalik teha veel u 5 cm pikkune lisalõige lõua alla, mille kaudu kinnitatakse lihased ka teises suunas. Haavad suletakse isesulavate kosmeetiliste õmblustega.

Loe ka: “Näoniidid toestavad lihaseid, facelift pinguldab ka nahka”