Lõtvunud näolihased ei pruugi kaasa tuua vajadust facelifti järele. Sobivaks vahelüliks on kirurgilised niidid, mis tõstavad näolihaseid ja nahaaluseid kudesid. Faceliftile tasub mõelda alles siis, kui on tekkinud nahaülejäägid.

Näoniidid on ettenägelik valik

Näoniite paigaldavad mehed ja naised ei mõtle ainult tänasele päevale, vaid planeerivad ette ka homset. Eelnevas artiklis käsitletud täitesüstid aitavad küll kortsude puhul, kuid need ei peata vananemisprotsessi. Näolihased vajuvad aja jooksul kõigest hoolimata ning tõmbavad endaga tasapisi kaasa näonaha. Seetõttu on niidid ettenägelikuks lahenduseks juba 30ndates aastatest inimestele, kes soovivad toestada lihaseid, et hoida ära tulevased vajumised, samas saavutades paremat ilmet ka tänases päevas.

Näoniitidega saab korrigeerida mitmeid piirkondi. Need aitavad tõsta nasolabiaalvolti, kergitavad suu- ja silmanurki, siluvad lõuajoont, tõstavad kulme ning aitavad pinguldada kaela platüsmalihaseid.

Uute trendide seas võib välja tuua ülahuuleniidi. See sobib patsientidele, kes ei soovi huuli täiteainega suuremaks süstida. Sel juhul asetatakse niit mööda ülahuule kontuuri, et siluda püstipidiseid kortse. Ühegi lahenduse puhul niidid reljeefseid jälgi ei jäta.

Näoniidid on armastatud just oma lihtsuse poolest, sest taastumisprotsess on ülimalt kiire ja nendega ei kaasne suuri hematoome. Seetõttu kutsutakse näoniite ka nädalavahetuse faceliftiks – juba peagi võib tööle naasta ilma, et operatsioonist oleks jälgegi jäänud. Saladuskatte all võib öelda, et just mehed armastavad näoniite, sest facelifti arme on lühikeste juuste alla raskem peita, samas kui niitide olemasolust ei saa kusagilt vihjet.

Mõned faktid näoniitide kohta:

  • Kiire taastumisperiood – plaastreid tuleb kanda vaid nelja päeva vältel.
  • Thread & Lift – püsiniidid, mida saab 4-5 aastat hiljem juurde pingutada.
  • Kirurgilisi niite ei tohiks segamini ajada mesoteraapiliste niitidega. Viimased kohendavad ainult nahka, kuid jätavad lihased tähelepanuta ning on lühiajalise efektiga.

Niidid toestavad ka facelifte

Näoniidid aga ei aita neil puhkudel, kui patsiendil on nahaülejäägid. Sel juhul tuleb ette võtta facelift, sest üleliigsest ja veninud nahast ei ole muud pääseteed kui selle eemaldamine.

Kuid kas sa teadsid, et ka faceliftide puhul kasutatakse näoniite? Kuna niidid aitavad kinnitada lihaseid, teeme Christinas Clinicus koos faceliftiga ka lihaseid tõstva niiditoestuse. Sel puhul asetame mõlemale näo poolele kaks niiti, mis tagavad selle, et suure tõenäosusega ei ole facelifti enam elu jooksul vaja korrata. Samas ei välista varem paigaldatud näoniidid tulevikus facelifti tegemist.

Facelifte on mitmesuguseid ning neid on võimalik teha aktsendiga näo eri osadele: näo kesk-, üla- ja alaosale või kaelale. Operatsiooni saab teostada ka kogu näole korraga ning kombineerida vajadusel teiste operatsioonidega.

Facelifti puhul ei saa me mööda vaadata ka silmadest, sest samaaegselt näo pinguldamisega soovitakse tihti korrigeerida ka alalaugude rasvasongasid või allavajunud ülalaugusid. Kuid vahel on ka ainult facelift piisav. Näiteks võib otsmikulift, mis kergitab kulmukaart, olla nii efektiivne, et loob värske mulje ka ilma silmalaugude operatsioonita.

Nagu ilukirurgia puhul kombeks, ei ole ka facelift pääsenud teenimatust meediakajastusest. Ülepingutatud nahaga näod on enamasti mitmekordsete operatsioonide tulemuseks, sest ühe korraga lihtsalt ei ole võimalik selliseid tulemusi saavutada. Mitmeid kordi nahka lahti lõigates võib aga tekkida ettearvamatu ja ebaühtlane nahaaluse armkoe vohamine, mille tulemusel võtab nägu ebatasase ilme. Seetõttu on ilukirurgias rusikareegel, et ühte piirkonda tohib opereerida maksimaalselt kaks korda. Head ja eetilised kirurgid peavad sellest reeglist ka kinni.

Mõned näpunäited facelifti soovijatele:

  • Planeeri endale 2 nädalat rahulikku töövaba aega, et haavad saaksid paraneda.
  • Eelista pikemate juustega soenguid, et varjata juuste sisse jäävaid arme.
  • Facelifti tegemisele mõtle siis, kui oled oma soovitud kaalus. Suure kaalulangusega kaasnevad uued nahaülejäägid.
  • Facelift ei küsi vanust. Vajadus operatsiooni järele sõltub naha konsistentsist ja ülejääkide mahust.

Tähelepanu! Tegemist on tervishoiuteenusega. Christinas Clinic omab Terviseameti tegevusluba L04954 (CBF Medical OÜ). Operatsioone ja protseduure teostavad tervishoiutöötajad.

Full facelift

Operatsioonist