mastopeksia (ee), breast lift (ingl)

Rindade tõstmise eesmärk on neile uue kuju andmine. Tihti tehakse seda koos implanteerimisega, et muuta samaaegselt ka rindade suurust.

Rindade tõstmise operatsiooni käigus eemaldatakse lõtvunud nahk ning ülejäänud nahk pinguldatakse. Tulemusena tõstetakse rind kõrgemale ning see saavutab ilusama kuju. Rindade tõstmisel on võimalik kasutada nelja erinevat tehnikat. Tehnika valik sõltub rinna vajumise määrast.

1) Areooliplastikad ehk Benelli plastikad

Areooliplastika puhul tehakse poolkuu-kujuline sisselõige areooli (rinnanibuala) kohale või ringikujuline sisselõige ümber areooli. See tehnika on sobilik väikestele või väikese vajumisega rindadele.

2) Vertikaalne plastika ehk lollipop

Verikaalse plastika puhul tehakse ringikujuline sisselõige ümber areooli ning vertikaalne sisselõige areoolist alla rinnavoldini. See moodustab nn. pulgakommi (lollipop) kuju. Tegemist on areooliplastikatest invasiivsema tehnikaga, kuid see tõstab ka rindu suuremal määral. Tehnikat soovitatakse keskmise või suurema allavajumisega rindadele.

3) Horisontaalne plastika

Horisontaalne plastika jätab armi ümber areooli ning horisontaalse armi rinnavolti. Seda kasutatakse peamiselt kitsa rinna puhul, kui vertikaalne plastika ei annaks soovitud tulemust.

4) Ankru armiga plastika

See tehnika on oma nime saanud ankru-kujulisest armist, mis jääb operatsioonist rinnale. Tegemist on kõige invasiivsema operatsiooniga, millega saab uut kuju anda ka kõige enam vajunutele rindadele.

Konsultatsiooni ajal otsustame, milline eeltoodud tehnikatest sobib Sinu rindade tõstmiseks kõige paremini.