Kurgumandlite eemaldamine (tonsillectomy (engl)) on operatsioon, mille käigus on võimalik eemaldada põletikulised ja suurenenud kurgumandlid. Operatsioon on soovitatav, kui kurgumandlipõletik ehk angiin on väga sagedane ja krooniline või esineb mandliümbruskoe mädanikku, kurgumandlite veritsemist, hingamisraskusi või teisi mandlihaigusi.

Kurgumandlid ehk tonsillid on paariselundid, mis paiknevad kurgukaarte vahel. Kurgumandlid on lastel esimeseks kaitseks bakterite ja viiruste vastu, mistõttu on need väga vastuvõtlikud põletikele. Viirusnakkushaiguste ja gripi leviku ajal on väga suureks probleemiks streptokokkbakterid, mis põhjustavad kehas põletikke. Streptokokkide põhjustatud kurgumandlipõletik pole ainult mandlite, vaid kogu organismi haigus, mille hilistüsistuseks võivad olla liigesehaigused, reuma, südame- ja neerukahjustused.

Kurgumandlite eemaldamine Christinas Clinicus

Kurgumandlite eemaldamine kestab 30-60 minutit ja toimub üldnarkoosis. Operatsiooni käigus eemaldatakse põletikulised või suurenenud kurgumandlid kurgukaarte vahelt.

Pärast kurgumandlite eemaldamist lubatakse patsient koju järgmisel päeval. Väikelapse operatsiooni puhul saab lapsevanem lapse juures palatis viibida kogu aja. Vanemal on võimalik läbida kurgumandalite eemaldamine samal päeval koos lapsega, et siis üheskoos taastuda. Hinnad sisaldavad kõiki järelvisiite, ööbimist ning lapse operatsooni puhul ka vanema ööbimist ja toitlustamist.

Kõrva- nina- või kurguhaiguste ravi ja diagnostikat teostab rahvusvahelise taustaga LOR-kirurg dr. Atte Manninen.