breast reduction (ingl)

Rindade vähendamise operatsioon on sobiv naistele, kelle tervislik seisund on halvenenud seoses halva rühi või raskete rindadega. Operatsioonil käinud naistel vähenevad selja, kaela ja õlavöötme valud ning enamasti tõuseb füüsiline aktiivsus.

Rindade vähendamise operatsiooni käigus eemaldatakse üleliigne rinnakude ning pinguldatakse nahk. Tulemusena muutub rind väiksemaks ning saavutab ilusama kuju.

Rindade vähendamisel kasutame kolme erinevat tehnikat. Tehnika valik sõltub vähendamise määrast.

1) Vertikaalne plastika ehk lollipop

Verikaalse plastika puhul tehakse ringikujuline sisselõige ümber areooli ning vertikaalne sisselõige areoolist alla rinnavoldini. See moodustab nn. pulgakommi (lollipop) kuju. Tehnika sobib rindadele, mis vajavad väikest või mõõdukat vähendamist.

2) Horisontaalne plastika

Horisontaalne plastika jätab armi ümber areooli ning horisontaalse armi rinnavolti. Seda kasutatakse peamiselt kitsa rinna puhul, kui vertikaalne plastika ei annaks soovitud tulemust.

3) Ankru armiga plastika

See tehnika on oma nime saanud ankru-kujulisest armist, mis jääb operatsioonist rinnale. Tehnika on eeltoodutega võrreldes invasiivsem ja seetõttu sobilik rindadele, mis vajavad olulist vähendamist.

Konsultatsiooni ajal otsustame, milline eeltoodud tehnikatest sobib sinu rindadele kõige paremini.