gastric band adjustment (ingl)

Maopaela asetamine on operatsioon, mille järgselt jääb patsient 2-4 aastaks kirurgi või kliiniku kontrolli alla, et reguleerida täitesüsteemi läbilaskvust.

Selleks sisestatakse süstlanõel naha alla paigutatud täitesüsteemi ning lisatakse sealt kaudu füsioloogilist lahust. Lahus liigub mööda peenikest toru pordist maopaelani ning surub viimast vastavalt tarvidusele kokku või lahku.

Vajadus portsüsteemi hoolduse järele tekib kõige tihemini just esimese 6-12 kuu jooksul pärast operatsiooni, sest õige mugavusastme saavutamiseks võib vaja minna korduvat paela reguleerimist.

Esimene hooldus toimub umbes kuus nädalat pärast operatsiooni ning järgnevad reguleerimised sõltuvad keha kohanemisvõimest. Liiga pingul maopaelaga võib kaasneda oksendamine, ebamugavustunne ning ebameeldiv hingeõhk. Optimaalse pinge leidmiseks on oluline, et patsient annaks täpset ja piisavat tagasisidet oma toitumise kohta. Samuti tuleks hoiduda alkoholi tarbimisest.

Täitesüsteemi hooldust on võimalik läbi viia ka hiljem. Näiteks raske haiguse või rasestumise korral saab maopaela reguleerida selliselt, et uued toitumisvajadused oleksid rahuldatud.

Protseduur on lihtne ja valutu ning kestab umbes 20 minutit.