eyelid surgery, blepharoplasty (ingl)

Silmalaugude plastikatega on võimalik parandada allavajunud ja turses silmalaugusid. Tegemist on võrdlemisi kerge operatsiooniga, mis pakub efektseid tulemusi.

Aja jooksul nõrgenevad silmalihased, mis hakkavad vajuma. Sellele järgneb ka rasvkoe ümberasetumine, tekitades piirkonda turseid. Ühtlasi kaotab silma ümbritsev õhuke nahk oma elastsuse.

Silmalaugude operatsiooniga on võimalik:

  • värskendada kurba ja väsinud ilmet
  • parandada vaatevälja eemaldades ülalaugudelt üleliigne nahk
  • eemaldada silmade all olevad kotid
  • vähendada näos tunduvat paistetust

Laiaulatuslike tulemuste saavutamiseks on võimalik silmalaugude operatsioone kombineerida rasvasiirdamiste ja lümfodeemide eemaldamistega.

Operatsioon Christinas Clinicus

Teostame nii üla- kui alalaugude plastikaid. Ühe operatsiooni käigus on võimalik teostada nii üla- kui alalaugude plastika sel juhul, kui alalaugude plastika teostatakse sisemise lõikega. Kui  mõlema silmalau plastikaks on vajalikud välised lõiked, siis peab kahe operatsiooni vahele  jääma vähemalt 3 kuud.

1) Alalaugude plastika

Välimine alalaugude plastika

Selle tehnika puhul teeb kirurg lõike alumise silmalau ripsmete alla nii, et arm jääks varjatuks. Seejärel eemaldatakse  või ümberasetatakse liigne rasvkude. Haava sulgedes eemaldatakse ka üleliigne nahk ning vajadusel väike osa lihasest.

Meetod sobib patsientidele, kellel on silmade all turseid ja liigset nahka.

Sisemine alalaugude plastika

Selle tehnika puhul teeb kirurg sisselõike alalaugu sisse. Sarnaselt välimiste alalaugude plastikale eemaldatakse sealt kaudu üleliigne rasvkude.

Meetod sobib patsientidele, kellel pole silmade all liigset nahka või on seda vähesel määral. Selle metoodika abil on võimalik eemaldada turseid.

2) Ülalaugude plastika

Ülalaugude plastika puhul teeb kirurg sisselõike ülalau volti. Sealt kaudu asetatakse ümber või eemaldatakse rasvkude ning vajadusel ka väike osa lihasest. Edasi lõigatakse ära üleliigne nahk ning suletakse haav niitidega.