- Artikkel ilmus Eesti Päevalehe lisalehes Kliinikute teejuht, september 2017

 

“Suur osa rahvastikust kannatab erinevate patoloogiliste nahaprobleemide all. Viimased tehnoloogilised saavutused meditsiiniliste laserite valdkonnas annavad võimaluse efektiivselt selliseid muresid lahendada, eeldamata skalpelli olemasolu ja pikki nädalaid kodust taastumist.  Skalpelli asemel kasutatakse laserravi puhul erineva lainepikkusega laserseadmeid, mille energia neeldub erinevates värvides ning taoline suunatud ravi viib riskid ja taastumisaja miinimumini,” räägib Christinas Clinic’u meditsiinitehnik ja laserterapeut Marcella Norlan.

Parimad tulemused algavad spetsialistist

Väga oluline on leida kuldne kesktee ravi agressiivsuse ja võimalikult kiire taastumise vahel.

Christinas Clinic'u laserprotseduuride osakonna avamisele eelnes 1,5 aasta pikkune intensiivne töö ning tõeliselt laiapõhjaliste koolituste läbimine. Eesmärgiks oli professionaalse ravikabineti loomine. Meie jaoks on protseduuride läbiviimine koostöö – parimate tulemuste eest vastutavad kirurg ja laserterapeut dr Mari Laasma ning meditsiinitehnik ja laserterapeut Marcella Norlan, kes ühendavad meditsiini füüsikaliste teadmiste ja tehnoloogiaga.

Õige järelravi hoolitseb tulemuse eest

Parimate tulemuste eest hoolitseb ka tipptasemel järelravi. Christinas Clinic pakub oma patsientidele Eestis ainulaadseid järelravi tooteid nagu tüvirakkude teket soodustavaid ampulle ja spetsiaalseid meditsiinilisi maske, mis kiirendavad oluliselt paranemise aega ning vähendavad turset.

Christinas Clinic’u meeskond läbis maailma nr 1 laserravi süvakoolituse, mida viisid läbi lasertehnoloogia spetsialistid Belgiast ja Lõuna-Aafrika Vabariigist

 

Milline laserprotseduur on Sinule õige?

PROBLEEM: Vananev nahk, armid, suurenenud poorid, aknest põhjustatud ebatasasused,  maksalaigud

LAHENDUS: Fraktsionaalne CO2 laser

Probleemne ja vananev nahk vajab pidevat hooldust. Üheks kaasaegse taastava meditsiini lahenduseks on raviprotseduur fraktsionaalse CO2 laseriga, mille puhul viib laserterapeut laserenergia naha sisse, kus see energia neeldub vee molekulides, temperatuur tõuseb ning tekkiv reaktsioon lihvib naha pealmise kihi. Naha laserlihvimine võimaldab kaotada näolt aastaid, parandada naha väljanägemist, kuid tegemist ei ole  n-ö “lõunapausiprotseduuriga”, sest taastumine võtab aega. 

 

PROBLEEM: veresoontekolded, hemangioomid, rosaatsea

LAHENDUS: IPL, tihti kutsutud ka kui fotonoorendus

Nahaveresoonte patoloogia all vaevleb hinnanguliselt umbes 30% elanikkonnast. Teise suure grupi moodustavad patsiendid kuperoosaga. Valikmeetod nende probleemide raviks on IPL (intensiivne pulseeriv valgus), mille puhul on tegemist, nii nagu ka nimi ütleb, valgusel töötava seadmega. Veresoonte laserravi tuleb läbida kuurina, täpne protseduuride arv sõltub probleemist.

 

Laserravi aitab eemaldada hemangioome

 

PROBLEEM: sissekasvavad karvad, liigne karvakasv

LAHENDUS: IPL + Super Hair Removal

Tahtmatut karvakasvu või põletikku tekitavaid sissekasvavaid karvasid saab kaotada laserepilatsiooniga. Protseduur kasutab energiaallikaks valgust, mis viiakse mööda karva karvasibulani, hävitades karva. Laserepilatsioon eeldab mitme protseduuriga kuuri läbimist, sest karva eemaldamiseks peab karv olema kasvufaasis. Protseduuride käigus karvakasv väheneb ja peatub lõpuks.

 

PROBLEEM: pindmised põletikulised protsessid, rasvaladestumine

LAHENDUS: LazerTouch külmalaser

Madalasageduslik laserteraapia (LLLT) laeb raku tootmiskeskust, mitokondrit, kiirendades haavade paranemist, stimuleerides kollageeni produktsiooni, aidates võidelda aknega jpm. Tänu laserile saavutatakse taastumine lühema ajaga ning väiksemate ohtudega tüsistuste tekkeks.

NB! Christinas Clinic pakub oma patsientidele võimalust rentida külmalaserit koduseks kasutamiseks.

 

Christinas Clinic'us on võimalik eemaldada laseriga ka püsimeiki ja tätoveeringuid.

 

Kommentaarid

  • Kommentaarid hetkel puuduvad

Jäta oma küsimus / kommentaar

Postita küsimus anonüümselt

0
Kommentaarid saadetakse administraatorile kinnitamiseks